Fundamentaalne analüüs

Nafta kergendusralli toorainevaluutade teenistuses


Turgudele on jõudnud järjekordne optimismilaine. Sedakorda on riskijanu tagant tõukamas naftahindade ralli OPEC-i tootmismahtude kärpe kokkuleppe pele. Tegemist on vägagi selge inflatsioonilise arenguga, mistõttu on reageerinud tugevalt ka võlakirjaturud ning vahepealse konsolideerumise järel on intressid taas tugevalt ülespoole suundunud. Valuutaturgudel on mõistagi suurimate liikujate hulgas toorainevaluutad.

Kanada dollar (CAD) on...


Tutvu lähemalt


Dollar teelahkmel – tõusu jätkumist toetavate eelduste latt kõrgel


Turud on puhkamas hiljutisest USA presidendivalimistega seondunud optimismipuhangust. Sentimenti on aga tagasi hoidmas ka ettevaatlik hoiak lähiaja riskisündmuste suhtes, mis võivad oluliselt turgude meeleolusid kõigutada. Kolmapäevane OPEC-i kohtumine tõotab tuua suuri liikumisi nafta hindadesse ning seeläbi ka volatiilsust toorainevaluutadesse. Kindlasti on turgude edasist suunda võimeline oluliselt mõjutama ka Itaalia põhiseaduse...


Tutvu lähemalt


Dollari tõusuhoog ei taha raugeda


Sel nädalal on turgudel jätkuvalt üheks peamiseks liikumapanevaks jõuks olnud nn. Trumpflation ja Trumponomics. Uuel USA presidendil seisab ees vastutusrikas ülesanne seniseid valimislubadusi täita, kuid turuosaliste optimism on siiani olnud püsiv. Koos korralike makronäitajatega on see hoidnud dollari suhtes tugevat ostuhuvi.

Dollar on jõudnud järgmisele tasemele. Dollari indeks on testinud...


Tutvu lähemalt


Euro nõrkus ei pruugi veel läbi olla


aktsiad ning sealsed indeksid on uuendamas seniseid rekordtasemeid. Sel nädalal on võlakirjaturgudel märgata, et hiljutise müügisurve järgselt on päevakorras konsolideerumine, mis on ka üldiselt ootuspärane arvestades liikumiste senist suurt ulatust. Valuutaturgudel on sel nädalal olulisemate valuutapaaride liikumised olnud mõõdukamad. Võimalik, et nn. Trumpi meeleolude mõju on mõneks ajaks leevenemas.

Euro...


Tutvu lähemalt


Jeen taas allakäiguspiraalil


Donald Trumpi valimisvõidu järgsed meeleolud turgudel on püsimas. Intresside ralli, kerkivad inflatsiooniootused ning tugevnev dollar – need on peamised märksõnad, mis valuutade puhul ilma teevad. Eelneva taustal võib üllatavana tunduda, et olulisemate valuutade seas on nädala suurimate liikujate hulgas nõrkuse all kannatav jeen. Siin on aga oma tööd tegemas rahapoliitikate...


Tutvu lähemalt